Designéři

pelcl

Jiří Pelcl

Jiří Pelcl (*1950) patří k našim předním průmyslovým designérům. Navrhuje nábytek, interiéry, sklo a porcelán pro řadu průmyslových podniků. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách designu Národní galerie v Praze, Uměleckoprůmyslového musea v Praze, Moravské galerie v Brně, Die Neue Sammlung v Mnichově, Museum fűr Angewandte Kunst v Curychu.

Autor sedaček a křesel Vespera, Pulvino, Espresso

sipek

Bořek Šípek

Bořek Šípek (*1949) je světoznámý architekt a designér, uznávaný pedagog, kosmopolitní vizionář, postmodernista, samouk, vynikající kuchař, obdivovatel asijské kultury… Podle svých přátel, kolegů a studentů je však především člověkem se skvělou osobností.

Autor taburetu Escalera a křesla Salvador

pelcl

Martin Surman

Martin Surman (*1976) patří k mladším nastupujícím designérům. Působí jako akademický pracovník na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Autor sedacích souprav OVO, Nauta, Flexeus, Trigon a dalších.

pelcl

Vladimír Žák

Vladimír Žák (*1980) je nejmladším z designérů, se kterými
spolupracujeme. Vystudoval VŠUP (design výrobků III) u Michala Froňka a Jana Němečka (zakladatelé studia Olgoj Chorchoj). V roce 2009 získal ocenění Grand Czech Design – Objev roku 2008.

Autor sedací soupravy Kubikula.

padrnos

Jan Padrnos

Jan Padrnos (*1967) původní profesí strojní inženýr, během studia však stále silněji inklinoval k architektuře. Začátkem 90. let pracoval v architektonickém ateliéru, poté u renomované zahraniční nábytkářské společnosti. V druhé polovině 90. let doháněl chybějící odborné vzdělání a věnoval se další tvorbě. Na konci tohoto období poprvé představil své návrhy, v rámci spolupráce s firmou Tunnel se účastnil výstav v New Yorku a Miláně. Jeho nábytek se stal součástí několika kolekcí českého designu prezentovaného na výstavách ve Vídni, Bruselu, Essenu atd. Od roku 2000 měl několik samostaných výstav jak v tuzemsku tak i v zahraničí. V roce 2011 získal jeho věšák TEE prestižní cenu „Interior innovation award“.

Autor sedací soupravy Couple

crla

David Crla

David Crla (*1979) vystudoval produktový design na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně.
Působí v Ateliéru Pelcl od roku 2010. Je spolupracovníkem Jiřího Pelcla, věnuje se autorskému designu.

Podílel se na vývoji křesla Vespera a pohovky Pulvino.

Autor taburetu Capra