Designéři

Spolupracujeme 
s renomovanými designéry  
i architekty

Až kvalitní čalounění dotvoří poctivou truhlářskou práci v dokonalý kus nábytku. Design a poctivou práci máme v krvi a záleží nám na tom, abychom dodávali jedinečný a neokoukaný kus nábytku. Proto spolupracujeme s mistry ve svém oboru. S lidmi, kteří desginem žijí, stejně jako my.

Olgoj Chorchoj (studio)

Olgoj Chorchoj je české výtvarné studio založené v roce 1990 Michalem Froňkem a Janem Němečkem. Olgoj Chorchoj má za sebou velkou řadu úspěšných návrhů v oblasti nábytku a interiérů a jsou držiteli řady ocenění. Toto designérské studio má svoje nezpochybnitelné renomé v oblasti designu, architektury a výstavnictví.

S pány profesory Froňkem a Němečkem, jakož i s jejich týmem jsme realizovali některé z významných projektů pro jejich klienty. Ať už jde o sedací nábytek pro luxusní degustační restauraci La Degustation Bohême Bourgeoise v Praze, Legendární cukrárnu Myšák ve Vodičkově ulici nebo privátní klientelu.

Atelier Olgoj Chorchoj na Libeňském ostrově v Praze je vždy příjemným místem pro návštěvu. A protože kromě výborné kávy, kterou nás dokáží pohostit a příjemné profesní diskuzi vznikají u nich i skvělé návrhy, požádali jsme je v roce 2018, aby i pro nás navrhli modulární sedačku do našeho sortimentu sedacího nábytku. Tak po půlročním vývoji vznikla sedačka Dessert.

Jiří Pelcl

Jiří Pelcl (*1950) patří k našim předním průmyslovým designérům. Profesor, architekt a bývalý rektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, navrhuje nábytek, interiéry, sklo a porcelán pro řadu průmyslových podniků. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách designu Národní galerie v Praze, Uměleckoprůmyslového musea v Praze, Moravské galerie v Brně, Die Neue Sammlung v Mnichově, Museum fűr Angewandte Kunst v Curychu.

Bylo příjemné s profesorem Pelclem spolupracovat na vývoji nábytku. Obzvláště úsměvné jsou vzpomínky na cesty z Moravy s přepracovanými díly sedačky Pulvino, kdy jsme nakonec odlaďovali sedačku a sedali na prototypové prvky vyloženými z auta přímo na ulici před jeho ateliérem. Termín Designbloku byl neúprosný a designér náročný.

Bořek Šípek

Bořek Šípek (*1949/+ 2016) světoznámý architekt a designér, uznávaný pedagog, kosmopolitní vizionář, postmodernista, samouk, vynikající kuchař, obdivovatel asijské kultury… tím vším byl Bořek Šípek. Podle svých přátel, kolegů a studentů byl však především člověkem se skvělou osobností.

A to mohu potvrdit.

Měl jsem tu čest s Bořkem spolupracovat na vývoji křesla, kdy jsem jej oslovil s prosbou o návrh „ušáku“. Již tehdy jsem dopředu tušil, že to nebude běžně prodejný produkt, přesto jsem o jeho návrh nábytku do naší kolekce moc stál. A nelituji všeho toho času a námahy, díky které jsem měl možnost jej osobně poznat jako člověka. Jediné, čeho lituji, byla bohužel jeho nemoc, jež se rozvinula do fatálního stavu, a znemožnila nám naše další rozpracované projekty dotáhnout do konce.

Martin Surman

Martin Surman (*1976) působí jako vedoucí ateliéru Průmyslového designu na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Pro naši společnost navrhl největší kolekci nábytku ze všech designérů s kterými jsme spolupracovali a vždy to nebyla nesmírně produktivní spolupráce. Tvůrčí nadšení někdy překonávalo naše možnosti, ale přinášelo nám díky tomu nové pohledy na výrobu a výrobní technologie. Jsme Martinu Surmanovi vděční, že nám pomohl vybudovat značku Vespera.

Vladimír Žák

Vladimír Žák (*1980) Vystudoval VŠUP (design výrobků III) u Michala Froňka a Jana Němečka (zakladatelé studia Olgoj Chorchoj). V roce 2009 získal ocenění Grand Czech Design – Objev roku 2008. Dnes patří neodmyslitelně k řadě tuzemských osobností, jež zanechávají svoji tvůrčí stopu napříč designem i architekturou.

Vladimíra Žáka jsme oslovili přibližně v roce 2016. Již dříve jsme vyráběli pro obnovu značky UP jeho křeslo Kubikula a protože z původního projektu sešlo, oslovili jsme jej s nabídkou zařazení jeho křesla do naší nabídky. Následně jsme podle jeho návrhu ke křeslu vyvinuli i sedačku. Díky tomu, zůstal tento kus nábytku dostupný zájemcům z řad milovníků kubismu.

Jan Padrnos

Jan Padrnos (*1967) designér s velkou progresí svého návrhářského života. V současné době navrhuje design téměř výhradně pro svoji společnost BlackBox. V roce 2016 jsme jej kontaktovali a požádali o možnost výroby jeho sedačky. Tato již existovala, na jejím vývoji a výrobě jsme se podíleli, když byly snahy o obnovu značky UP která se nakonec nerealizovala. Stejně jako v případě Vladimíra Žáka, i u jeho sedačky jsme nechtěli, aby tento designově krásný kousek nábytku zbyl pouze ve vzpomínkách a zařadili jsme jej do našeho portfolia.

David Crla

David Crla (*1979) vystudoval produktový design na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně.

Působil v Ateliéru Pelcl v Praze. Jako spolupracovník Jiřího Pelcla se podílel na vývoji našeho nábytku. V současné době se věnuje autorskému designu. V roce 2013 jsme jej oslovili s žádostí o návrh taburetu a díky jeho tělocvičné estetice vznikl hravý design taburetu Capra.

Máte dotaz?

Pokud váš nábytek nebo interiér čekají na kvalitní čalounění, napište nám a my se s vámi spojíme.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.